• V školskom roku 2012/2013 sa nám podarilo získať dva projekty.

Jeden projekt od Nadácie Orange s názvom Hrady, zámky ideme! V tomto projekte, ktorý sme realizovali v 3. a 4.ročníku na hodinách vlastivedy, informatiky, čítaní a výtvarnej výchove sme hľadali a dopĺňali informácie o hradoch a zámkoch v našom okolí. Najskôr sme sa učili o Trenčianskom hrade, Beckove, Čachticiach ďalej o zámku v Topoľčiankach a o Bojnickom zámku. Následne sme vytvorili knihu a prezentácie.

Svoje poznatky sme si utvrdili na konkrétnom mieste, lebo každý hrad a zámok sme navštívili. Tam si doplnili svoje vedomosti o výklad od odborníkov, vytvorili sme fotky a videá. Samozrejme sme odchádzali plný nových zážitkov a obohatení o vedomosti.

Ďalší projekt sme získali od Citibank. Názov projektu bol vznik Detského folklórneho súboru CIFRULIENKA.

Na našej škole funguje tanečný krúžok, ktorý je zameraný na folklórny tanec. Krúžok sme chceli posunúť ďalej, doplniť krojové vybavenie, tak sme napísali projekt do organizácie Citibank. Podarilo sa nám získať peniaze na krojové vybavenie a hudbu. Tak sme miesto tanečného krúžku vytvorili DFs Cifrulienka, ktorý bude pracovať na našej základnej škole.

Slávnostný krst a prijatie detí do folklórnej obce sa uskutoční 5.októbra 2013. Krstný otcovia a krstné mamy, budú členovia FS Drienovec z Bánoviec nad Bebravou s ktorými úzko spolupracujeme.