• Školský klub detí

• Školský klub detí všetci žiaci našej školy. Sú rozdelení do troch oddelení podľa ročníkov. Učivo ktoré žiaci preberajú v škole, sa v ŠKD rôznymi hravými formami upevňuje.
          V rámci odpočinkovej a rekreačnej činnosti sa snažíme, aby sa deti zrelaxovali po dopoludňajšom vyučovaní. Tento čas venujeme tvorivým a zábavným hrám, čítaniu, rozhovorom v komunitách, hrám na školskom dvore a vychádzkam do blízkeho okolia.

Záujmová činnosť, ktorú pre deti pripravujeme je pestrá. Každý deň je zameraná na inú oblasť:
          - spoločenskovednú
          - prírodovednú
          - pracovnú
          - športovú
          - estetickú.

V rámci týchto činností vedieme deti k slušnosti pri stolovaní, cestovaní, nacvičujeme kultúrne programy, ktorými sa deti prezentujú v škole i na verejnosti. Rozvíjame u detí zručnosť pri práci s rôznym materiálom. Zhotovujeme rôzne výrobky, hračky, darčeky, ktoré slúžia na estetizáciu tried a priestorov školy.
          Pravidelne sa zapájame do súťaží. Venujeme sa kultúre a tradíciám, rozvíjame výtvarné, spevácke, dramatické schopnosti detí a športové aktivity detí.
          Mimoriadnu pozornosť venujeme príprave na vyučovanie, písaniu domácich úloh, čítaniu a didaktickým hrám na opakovanie.
          Spolupracujeme s vyučujúcimi na realizácii projektových dní a mesačných projektov o ktoré majú deti veľký záujem.

Naše tradičné obľúbené akcie sú:
          - Jesenná a letná športová olympiáda
          - Pasovanie za prváka
          - Tvorivé dielne
          - Starí rodičia očami detí
          - Vianočný projekt
          - Fašiangový karneval
          - Z rozprávky do rozprávky
          - Poznaj a chráň
          - Pozrime sa do prírody, čo osoží a čo škodí
          - Deň matiek, Deň detí