• HISTÓRIA ŠKOLY

• 1828 - Najstarší vieruhodný prameň, ktorý určite hovorí o tunajšej rímsko-katolíckej škole je kanonická vizitácia z roku 1828 podľa ktorej škola už jestvuje. O vzniku a zakladateľoch školy však tento akt celkom nehovorí a ústnych podaní tiež žiadnych niet. Pravdepodobné je, že zakladateľom školskej budovy event. bytu org.- učiteľa je pánstvo Sinajské.

1911 - V roku 1890 vstúpiac platnosť všeobecná školská povinnosť počet žiakov z roka na rok vzrastá tak, že v roku 1911 počet žiakov na tunajšej škole činí 145. (kronika školy veľko-chlievanskej)
          1945/46 - Na škole vyučovali iba dvaja učitelia a to tak, že ročníky boli stiahnuté do dvoch tried - I.trieda (1.,2.,3.roč.) vyučoval riaditeľ školy Štefan Šinský, II.trieda (4.,5.,6.,7.,8.roč.) vyučovala Gabriela Šinská.
          1960/61 - Riaditeľ školy - Klement Lehocký. V tomto školskom roku bolo prevedené nové pomenovanie škôl. V našej obci škola nesie názov : Základná deväťročná škola - 1. až 5.roč. - vo Veľkých Chlievanoch.
          1965/66 - Dňa 27.augusta 1965 bola prevedená kolaudácia novopostavenej 5.triednej školy. Školská budova i bytovka pre učiteľov boli postavené v rámci štátnej výstavby.
          1977/78 - Riaditeľ Klement Lehocký bol na vlastnú žiadosť uvoľnený z funkcie riaditeľa školy a odišiel zo školských služieb vôbec. Na jeho miesto bol ustanovaný Ján Hlbočan.
          1982/83 - Dňom 1.júla 1983 bola riaditeľkou školy ustanovená s. Lýdia Moravíková po odchode p.riaditeľa Jána Hlbočana do dôchodku.
          1987/88 - Po odchode r.š Lýdie Moravíkovej do dôchodku nastúpila do funkcie riaditeľa školy bývala učiteľka školy Oľga Gunišová.
          1989 - spoločenské a politické zmeny v spoločnosti
          1996/97 - V tomto školskom roku bola otvorená iba jedna trieda s 2.roč. - 9 žiakov, 3.roč. - 3 žiaci a 4.roč. - 9 žiakov. Triedna učiteľka Oľga Gunišová.
          1997/98 - Riaditeľstvo školy vo Veľkých Chlievanoch bolo zrušené a budova školy sa stala súčasťou Základnej školy Partizánska ul. v Bánovciach nad Bebravou. Boli tu umiestnené 2 triedy a 2 oddelenia ŠKD.
          1.ročník - p.uč. Čechová Adriana  a 2.ročník - p.uč. Sokolíková Nadežda.
          Vychovávateľky - p.Mazáková Erika a p. Matejková Gabriela.
          Orientovali sa na moderné vyučovacie postupy, využívali prvky integrovaného tematického vyučovania, motivačné formy hodnotenia.
          1999/2000 - Od 1.júla 1999 sa ZŠ Veľké Chlievany stala opäť samostatným riaditeľstvom. Jej riaditeľkou je Mgr. Sokolíková Nadežda.
          Škola má 4 triedy a 3 oddelenia ŠKD. Kolektív zamestancov sa rozšíril o nového školníka p. Igaza a dve nové učiteľky - Mgr. Raučinová Zuzana a Mgr. Dúcka Miriam a pani vychovávateľka Kováčiková.
          2000/2001 - Od 1.júla 2000 bol zmenený názov školy zo ZŠ Veľké Chlievany na ZŠ Dvorec. Škola sa zapája do projektov : Zima okolo, teplo v nás, Poznaj a chráň, Zdravá škola.  Počas školského roka sa žiaci zapájajú do viacerých významných súťaží: Hviezdoslavov Kubín, Rozprávkové vretienko, Európa v škole, Šaliansky Maťko , Slávik a mnohé iné.