• ZIMA OKOLO, TEPLO V NÁS

• V pondelok 28.12.2022 sme začali tradičný celoškolský vianočný projekt - Zima okolo, teplo v nás. Počas celého mesiaca budeme mať v triedach rôzne aktivity, kde si budeme približovať zvyky, ktoré súvisia s Vianocami - napr. vianočná pošta, vianočný chumáčik, výzdobíme si triedy a školu, privítame Mikuláša, Lucie, samozrejme budeme vytvárať darčeky na tvorivej dielni, nesmie chýbať ani štedrá večera a celý projekt ukončíme vianočným galaprogramom.

Počas celého mesiaca môžete sledovať ako sa nám darí prostredníctvom fotografií vo fotoalbume.

• Informatická súťaž IBOBOR

• V utorok 08.11.2022 a v piatok 11.11.2022 sa naša škola opäť zapojila do informatickej súťaže - IBobor. Hlavným cieľom súťaže bolo podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie (IKT) u všetkých žiakov. Súťaž chcela iniciovať v deťoch využívanie IKT, posmeliť ich v intenzívnejšom a kreatívnejšom používaní moderných technológií pri učení sa. Symbol súťaže bol usilovný, inteligentný a čulý bobor.

Žiaci súťažili v dvoch kategóriách. Žiaci 2. a 3.ročníka - kategória Drobci, zapojilo sa 13 žiakov. Žiaci 4.ročníka - kategória Bobrík, zapojilo sa 9 žiakov.

V rámci školy bola úspešným riešiteľom jediná žiačka a to v kategórii DROBCI :

Chromeková Katarína – 3.ročník

Blahoželáme a želáme veľa šťastia aj v ďalších ročníkoch súťaže.

• Planetárium Žiar nad Hronom

• Dňa 8.11.2022 sa žiaci 3. a 4. ročníka zúčastnili na exkurzii v planetáriu M.Hella v Žiari nad Hronom. Prehliadka planetária bola veľmi zaujímava a poučná. Najskôr objavovali svet vesmírnych tajomstiev vo Hviezdnej sále, kde ich program previedol celou našou slnečnou sústavou, súhvezdiami a našou jedinou prirodzenou druzicou Mesiacom. Potom pokračovali v Ufo sále, kde  mohli obdivovať trojrozmerné modely našej Zeme a iných planét. Exkurzia bola veľmi zaujímavá a dozvedeli sa veľa nových zaujímavých informácií. Foto si môžete pozrieť vo fotoalbume Planetárium.

• Vážení rodičia, tento mesiac bude mlieko Rajo brejky možné vyzdvihnúť dňa 9.11. streda od 6,00- 16,00 hod v budove ZŠ a MŠ. Prosím o dodržanie termínu.