• Mladý Jesenský

• Mladý Jesenský - takto sa volá súťaž do ktorej sa zapája naša škola už niekoľko rokov. To, že máme šikovných žiakov opäť aj tento rok potvrdili naši traja žiaci a to Adam Kyselica z 2.ročníka, Lea Bulejčíková z 3.ročníka a Mia Igazová zo 4.ročníka, ktorí získali titul Mladý Jesenský v I. a II.kategórii tejto literárnej súťaže.

Organizátorom súťaže bolo Centrum voľného času a slávnostné vyhodnotenie sa uskutočnilo v priestoroch ZUŠ Dezidera Kardoša.V januári budú postupne uverejňovať niektoré víťazné práce v Bánovských novinách.

Gratulujeme a zároveň mladým autorom ďakujeme za reprezentáciu školy.

• Oznam o odhlasovaní stravy ku koncu kalendárneho roka

• Vedúca školskej jedálne týmto oznamuje, že posledný deň, kedy bude možné odhlásiť dieťa zo stravy, je pondelok 19.12.2022 do 13:30 hod. Po tomto termíne nebude možné dieťa odhlásiť. V dňoch 20.12. a 21.12. v prípade choroby, resp. lekárskeho vyšetrenia je možné obed vyzdvihnúť do vlastného obedára v čase od 11:00 do 13:30 hod. Dňa 22.12. sa obed vydáva do 13:00 hod.

• Slávnostný galaprogram

• Vážení rodičia!

Srdečne Vás pozývame na slávnostný galaprogram, ktorý sa uskutoční v utorok 20.12.2022 o 14,30 hod. v telocvični ZŠ. Zároveň Vás pozývame aj na vianočné trhy, ktoré budu v areáli školy a na ochutnávku vianočného punču.

Tešíme sa na Vás.

• Oznam vedúcej ŠJ

• Vedúca školskej jedálne pri ZŠ S MŠ Dvorec Vám týmto oznamuje, že od 01.januára 2023 sa určuje výška príspevku na jedno jedlo nasledovne:

desiata                   0,75 €/deň

obed                      1,70 €/deň

režijné náklady      4,00 €/mesačne

Úprava trvalých príkazov :

ZŠ :

• len desiata 15 €/mesačne
            • len obed + réžia 34 € + 4 €= 38 €/mesačne
            • obed + desiata + réžia = 34 € + 15 € + 4 € =53 € / mesačne

Príspevky na úhradu stravy sa uhrádzajú do 25 kalendárneho dňa v predchádzajúcom mesiaci na účet ŠJ SK55 0900 0000 0002 6068 2730

Preplatky za stravu budú vrátené po skončení školského roka na účet zákonného zástupcu dieťaťa.

Odhlásenie je možné do 13:30 hod.

V prípade nejasností prosím volajte na tel. č. vedúcej školskej jedálne 038/760 47 16 .

• Oznam pre rodičov žiakov MŠ

• Riaditeľstvo ZŠ s MŠ Dvorec oznamuje rodičom detí MŠ, že Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trenčíne na základe chorobnosti detí doporučil v dňoch od15.12. - 22.12.2022 prerušiť prevádzku MŠ.

Nástup do MŠ bude po vianočných prázninách dňa 09.01.2022

• Lucie

• Od Lucie do Vianoc, každá noc má svoju moc. Stridží deň - aj takto sa volal 13. december, ktorý je sviatkom Lucie. V predvečer Lucie po domoch chodievali ženy, zahalené do bielych plachiet, s pomúčenou tvárou, mlčky aby ich nespoznali, a vymetali kúty = vyháňali z domov a dvorov strašidlá, zlých duchov, temné sily, choroby a trápenia.

U nás v škole sa za Lucie prezliekli naše žiačky tretiačky a štvrtáčky a povyháňali z naších tried aj školy všetko zlé, všetky choroby a starosti. Aj takýmto spôsobom približujeme deťom zvyky naších predkov.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Lucie.

• Školské kolo Pytagoriády

• V stredu 07.12.2022 sa uskutočnilo na našej škole školské kolo matematickej súťaže Pytagoriáda. Do súťaže sa zapojili žiaci 3. a 4.ročníka.

Z tretiakov boli úspešní štyria žiaci a to Dugová, Chromeková, Pyteľ a Pyteľová.

Zo štvrtákov boli úspešní tiež štyria žiaci:  Kopčan, Kližan, Mihálik a Scheer.

Títo žiaci budú našu školu reprezentovať na okresnom kole. Budeme im samozrejme držať palce.

• Padá, padá biely sniežik na lesy a stráne,

už Mikuláš s pani Zimou chystajú si sane.

Rozbehnú sa dolu brehom, celým šírym svetom

a darčeky roznášajú všetkým dobrým deťom.

Dnešný deň 6.12.2022 bol pre nás výnimočný. Dnes sme sa neučili obyčajným spôsobom, ale mali sme mikulášsku matematiku a slovenčinu.  V každej triede sme si pre nich pripravili krátky program s pesničkami a básničkami.Vo fotoalbumoch Mikuláš si môžete pozrieť ako nás Mikuláš obdaroval balíčkami a čert si nás len pre istotu poznačil, aby sme na neho nezabudli a stále poslúchali.

• Vážení rodičia, tento mesiac bude mlieko Rajo brejky možné vyzdvihnúť dňa 7.12. streda od 6,00- 16,00 hod v budove ZŠ a MŠ. Prosím o dodržanie termínu.

• Snehová kráľovná

• Dňa 30.11.2022 sme s našimi deťmi zavítali do Bratislavy, kde si deti mohli pozrieť divadelné predstavenie Snehová kráľovná .  Pre väčšinu detí to bol určite nový zážitok, nakoľko išlo o kontaktné divadlo, kde mohli byť počas celého predstavenia jeho aktívnou súčasťou.

Veríme, že si z neho odniesli množstvo zážitkov o ktoré sa s vami podelili. V galérii si môžete pozrieť fotografie.