•  Oznam MŠ- 2023
          • Oznam MŠ- 2023

• Oznamujeme rodičom, že z dôvodu nízkeho počtu prihlásených detí bude prevádzka materskej školy prerušená od 28.10 2023 do 1.11.2023.

Nástup detí je vo štvrtok 2.11.2023

Adriana Čechová, riaditeľka

• Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok

• Naša škola sa aj tento rok zapojí do krásneho projektu ,,Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok". Koľkokrát nám napadlo, že krabica sa môže stať poslom lásky ? Všetci, ktorí majú záujem prispieť, môžu prispieť maličkosťami a poslať do školy svojim triednym učiteľom. Následne budú všetky krabičky odovzdané kontaktnej osobe zodpovednej za projekt.

Realizácia tohto projektu nie je iba prejavom lásky, spolupatričnosti a solidarity. Je aj pripomienkou toho, že aj my možno raz budeme v situácii, keď pocítime osamelosť. Takú osamelosť, ktorú možno pociťujú niektorí naši seniori v domovoch dôchodcov. Cieľom je potešiť na Vianoce srdce nejedného seniora. Triedne kolektívy a pedagógovia naplnia svoje krabičky od topánok niečím sladkým, slaným, teplým, mäkkým, voňavým či zábavným. Často je to jediný darček, ktorý dostanú, preto do krabice nezabúdame vložiť aj kúsok svojho srdca. Veríme, že obsah krabičiek seniorom vyčarí úsmev na tvári, spríjemní vianočné chvíle a oni pocítia, že medzi nami sú ľudia, ktorým na nich záleží.

Ďakujeme vopred všetkým, ktorí prejavia záujem o zapojenie sa do projektu s touto krásnou myšlienkou.

Veci do školy môžete nosiť do 30.11.2023

• Korčuliarsky kurz

• Od 23.10. do 27.10. absolvujú naši žiaci Korčuliarsky kurz - Fun on ice - na zimnom štadióne v Bánovciach nad Bebravou, počas ktorého zdokonaľujú svoje korčuliarske a pohybové schopnosti. Niektorí pod vedením skúsených inštruktorov rozvíjajú svoje doterajšie skúsenosti na ľade, iní stáli na ľadovej ploche prvý krát. Formou hravých aktivít postupne všetci získavajú odvahu a zvládajú aj náročnejšie korčuliarske výzvy.

Ako sa im darí si môžete pozrieť vo fotoalbume Korčuliarsky kurz.

• Jabĺčkový deň

• Dňa 20.10.2023 bol u nás v škole nezvyčajný deň. Chcete vedieť prečo? Mali sme totiž ovocný deň v ktorom sme si pripomínali mimoriadny význam každodennej konzumácie ovocia, ale hlavne jabĺk na ľudský organizmus. Riešili sme v skupinách jablkové príklady, slovné úlohy a učili sme sa jabĺčkovú slovenčinu. Zasúťažili sme si s jabĺčkami a ako by to bolo keby sme si s nimi nezatancovali. :-)

Ako sme pracovali sa môžete presvedčiť na fotografiách vo fotoalbumoch.