• Mladý Jesenský

• Mladý Jesenský - takto sa volá súťaž do ktorej sa zapája naša škola už niekoľko rokov. To, že máme šikovných žiakov opäť aj tento rok potvrdili naši štyria žiaci a to Nelly Tomašková z 2.ročníka, Liliana Kolenová z 3.ročníka, Adam Kyselica z 3.ročníka,  Lea Bulejčíková zo 4.ročníka , ktorí získali titul Mladý Jesenský v I. a II.kategórii tejto literárnej súťaže.

Organizátorom súťaže bolo Centrum voľného času a slávnostné vyhodnotenie sa uskutočnilo v priestoroch ZUŠ Dezidera Kardoša.V januári budú postupne uverejňovať niektoré víťazné práce v Bánovských novinách.

Gratulujeme a zároveň mladým autorom ďakujeme za reprezentáciu školy.

• Lucie

• Od Lucie do Vianoc, každá noc má svoju moc. Stridží deň - aj takto sa volal 13. december, ktorý je sviatkom Lucie. V predvečer Lucie po domoch chodievali ženy, zahalené do bielych plachiet, s pomúčenou tvárou, mlčky aby ich nespoznali, a vymetali kúty = vyháňali z domov a dvorov strašidlá, zlých duchov, temné sily, choroby a trápenia.

U nás v škole sa za Lucie prezliekli naše žiačky tretiačka a štvrtáčky a povyháňali z naších tried aj školy všetko zlé, všetky choroby a starosti. Aj takýmto spôsobom približujeme deťom zvyky naších predkov.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Lucie

• OZNAM

• Riaditeľstvo školy týmto oznamuje všetkým stravníkom ( MŠ +žiaci +zamestnanci +cudzí stravníci), že
            na základe informácie k zúčtovaniu dotácii za rok 2023 z Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny je
            možné odhlásiť zo stravy do pondelka 18.12.2023 do 13,30 hod.. Po tomto termíne odhlásenie zo
            stravy už nebude možné. Tí stravníci, ktorí v dôsledku choroby sa nezúčastnia vyučovania, budú mať
            nárok na odber stravy do obedára. Zo zábezpeky sa im plná výška stravného neodráta.

• Padá, padá biely sniežik na lesy a stráne,

už Mikuláš s pani Zimou chystajú si sane.

Rozbehnú sa dolu brehom, celým šírym svetom

a darčeky roznášajú všetkým dobrým deťom.

Dnešný deň 6.12.2023 bol pre nás výnimočný. Dnes sme sa neučili obyčajným spôsobom, ale mali sme mikulášsku matematiku a slovenčinu.  V každej triede sme si pre nich pripravili krátky program s pesničkami a básničkami.Vo fotoalbumoch Mikuláš. si môžete pozrieť ako nás Mikuláš obdaroval balíčkami a čert si nás len pre istotu poznačil, aby sme na neho nezabudli a stále poslúchali.

• ZIMA OKOLO, TEPLO V NÁS

• V pondelok 04.12.2023 sme začali tradičný celoškolský vianočný projekt - Zima okolo, teplo v nás. Počas celého mesiaca budeme mať v triedach rôzne aktivity, kde si budeme približovať zvyky, ktoré súvisia s Vianocami - napr. vianočná pošta, vianočný chumáčik, výzdobíme si triedy a školu, privítame Mikuláša, Lucie, samozrejme budeme vytvárať darčeky na tvorivej dielni, nesmie chýbať ani štedrá večera a celý projekt ukončíme vianočným galaprogramom.

Počas celého mesiaca môžete sledovať ako sa nám darí prostredníctvom fotografií vo fotoalbume Zima okolo, teplo v nás.