• Exkurzia do domu Ľ.Štúra v Uhrovci

• Dňa  14.10. sa žiaci 3. a 4.ročníka zúčastnili exkurzie v Uhrovci. Navštívili rodný dom Ľ. Štúra a Alexandra Dubčeka, ktorý je národnou kultúrnou pamiatkou. Súčasná expozícia  zachytáva životné osudy, a odkaz Ľ. Štúra, mysliteľa a politika, spoluzakladateľa spisovnej slovenčiny. Najväčšiemu záujmu zo strany žiakov sa tešil učiteľský byt, zariadenie i  knihy písané švabachom. Dozvedeli sa aj mnoho detailov zo súkromného života  Ľ.Štúra. Aj to, že o 106 rokov neskôr sa v tom istom dome, narodil významný politik Alexander Dubček.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Exkurzia do domu Ľ.Štúra v Uhrovci.

• Záložka do knihy spája školy

• Naša škola sa zapojila do 13.ročníka súťaže s názvom Záložka do knihy spája školy. Vyrobili sme spoločne 32 záložiek, ktoré sme poslali kontaktnej škole . Téma zíáložky bola: Môj literárny príbeh čaká na Tvoje prečítanie. Veríme,že naše záložky spravia radosť deťom a budú im spríjemňovať čítanie.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Záložka do knihy spája školy.

• Jesenná olympiáda

• V piatok 07.10.2022 sa žiaci našej školy a naši mladší kamaráti zo škôlky zúčastnili Jesennej olympiády, kde ukázali svoju zručnosť v rôznych disciplínach. Mali sme slávnostný nástup s olympijskym ohňom, olympijskou vlajkou a samozrejme so sľubom športovcov. Všetci zúčastnení športovci podali svoje najlepšie výkony a užili si pritom aj veľa zábavy.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Jesenná olympiáda.

• Vážení rodičia, tento mesiac bude mlieko Rajo brejky možné vyzdvihnúť dňa 05.10. streda od 6,00- 16,00 hod v budove ZŠ a MŠ. Prosím o dodržanie termínu.

• Pasovanie prvákov za čitateľov

• Dňa 3.10. boli naši prváci slávnostne prijatí do Žiackej knižnice a zároveň pasovaní za čitateľov. Oboznámili sa s pravidlami Žiackej knižnice a knižným fondom. Vypočuli si rozprávku a strávili príjemné chvíle v spoločnosti kníh a literatúry. Gratulujeme. V galérii si môžete pozrieť fotografie.